Yakın Arkadaşlıkla İlgili Sözler

 Yakın Arkadaşlıkla İlgili Sözler
Okunuyor Yakın Arkadaşlıkla İlgili Sözler

İçerik: Arkadaşlık, Arkadaşlık Sözleri, Arkadaş ile ilgili Sözler, Arkadaşlıkla Alakalı Sözler, Arkadaşım Sözleri, Arkadaş olalım Sözleri

Yakın Arkadaşlık Sözleri

Bu hayatta pek çok arkadaşın olabilir. Ancak eminiz ki bunlardan bazıları senin için daha özeldir. Çünkü o arkadaşlar, acı-tatlı bütün günlerinde yanında olur, kimi zaman dertleşecek biri aradığında bir telefon kadar uzağındadır onlar. Seni bıkmadan saatlerce dinleyebilirler. Kimi zaman ağlamak için bir omuz ararsın ve yanında yine onlar vardır. Kendine bile itiraf edemediğin sırlarını onlarla paylaşırsın. Onlar seni arkandan vurmaz, iki yüzlü davranmaz ve seni hiç yalnız bırakmazlar. İşte onlara, “yakın arkadaş” denir. Yakın arkadaşlık dediğimiz şey, herkesle kolay kolay kurulabilecek bir bağ değildir.

Neden Arkadaşlık Önemlidir ?

Bazen yıllar gerekir bunun için, sadakat gerekir, emek gerekir. İnsanın kaç tane gerçekten yakın arkadaşı vardır ki bu hayatta? Gözü kapalı güvenebileceği, en değerli şeylerini bile emanet edebileceği… Yakın arkadaşlar, değeri bilinmesi gereken insanlardır. Onları kaybetmemek ve bu samimi dostluğu hayatının sonuna kadar devam ettirebilmek çok önemlidir. Başka şehirlerde hattâ başka ülkelerde olsanız bile, mühim olan kalplerinizin beraber olması değil midir? İşte bu yüzden, yakın arkadaşlar senin mutluluğunla mutlu olabilir, senin üzüntünle dertlenebilirler. Çünkü onlar bencil ve çıkarcı değildirler. Yakın arkadaşlık olgusu da aslında, paylaşmak üzerine kuruludur. Sevinçlerini de acılarını da paylaşmak, arkadaşının her şeyine ortak olmak… Yoksa sadece maddi paylaşımları herkes yapabilir, önemli olan onun yanında olduğunu hissettirebilmek, “yakın arkadaş” ünvanının hakkını verebilmektir. İşte bu yazımızda sizlere, yakın arkadaşlık üzerine söylenmiş en güzel sözlerden sizin için seçtiklerimizi sunacağız. Dilerseniz bu sözleri yakın arkadaşlarınızla paylaşarak ona verdiğiniz değeri bir kez daha hissettirebilir, dilerseniz arkadaş ortamlarında kahvenizi yudumlarken sohbet sırasında konuşmalarınızın arasına bu sözleri de katarak ortama damga vurabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan sizi, yakın arkadaşlıkla ilgili harika sözlerle baş başa bırakıyoruz.

Bu Sözler de ilginizi çekebilir (Tıklayın)  Amcaya Doğum Günü Mesajları

Arkadaşlık Sözleri

Yakın arkadaş, tıpkı sağlık gibidir. Değerini, kaybedince anlarsın.

Yalnızlık acıdır da, en acısı senin gibi yakın bir arkadaşa sahip olmamaktır.

Sen benim en yakın arkadaşımsın. Bırak diğerleri arkada kalsın.

Yakın arkadaşlar, iki yerde belli olur: Borç istediğinde ve bir belâya uğradığında.

Sen benim kardeşim, dostum, sağ kolum, kötü günümde yardımcım, sırdaşımsın. Özetle, en yakın arkadaşımsın.

Yakın arkadaş dediğin, kendin gibi güvenebildiğin, rahatça arkanı dönebildiğindir.

Papatyalar, sardunyalar bir gün solar. En sağlam kaleler de bir gün yıkılır. Fakat yakın arkadaşlık, solmaz ve yıkılmaz.

Kendimi çok seviyorum. Neden mi? Çünkü senin gibi bir can dostum var.

Tebessüm edebilen, mutluluğu hak eder. Çok çalışan, kazanmayı hak eder. Peki ben senin gibi mükemmel bir arkadaşı hak etmek için ne yaptım? Bilmiyorum.

Başkasının attığı gül insanı yaralar da, dostun attığı diken insanı hiç acıtmaz.

Başarılı olduğunda, herkes senin yanındadır. Peki düştüğünde? İşte yakın arkadaş, seni yerden kaldıran, üzerindeki tozu-toprağı silkeleyen ve yaralarını saran insandır.

Dertler kapıyı çaldığında, seninle beraber kapıya bakan kişiye yakın arkadaş denir.

Marifet, beraber gülüp-eğlenmek değil, birlikte zorlukların üstesinden gelebilmektir. İşte bunu yapacak kişi, en yakın arkadaşlarından başkası değildir.

Yakın arkadaş, yemekteki tuz gibidir. Eğer o yoksa, hayatından tat alamazsın.

Yeni bir iş, yeni bir ev bulabiliriz. Ancak eski dostlarımızın yerini hiçbir şey dolduramaz.

Yakın arkadaşlara yapılabilecek en büyük kötülük, onları unutmaktır.

Dostunun kalbini sakın kırma. Çünkü yara geçse de iz bırakır.

Arkadaşlık bir bahçe gibidir. Bu bahçeye çok fazla kişi girip çıkabilir. Ancak sen, bu bahçenin en güzel çiçeğisin. Bu çiçek hiç kurumasın.

Kötü yönlerini düşmanlarına sor. Çünkü yakın arkadaşların, sende hiçbir zaman bir kusur görmez.

Bu Sözler de ilginizi çekebilir (Tıklayın)  Güzel Havalarla İlgili Sözler

Anlatacak çok şeyin olabilir, yakın arkadaşların yoksa bunların ne önemi var ki?

Boynuna koyabileceğin en değerli şey altın kolye değil, en yakın arkadaşının sevgi dolu kollarıdır.

Bu zamana kadar, hayatımdan çok aşklar, çok arkadaşlar gelip geçti. Sen geldin, ama hiç geçmedin. Çünkü sen onlar gibi değilsin. Hep benimle ol canım arkadaşım.

Arkadaş dediğin, bir ağaca benzer. Kimi sadece birkaç kuru dal verir, kimi bir-iki çiçek. Kimisi ise, en tatlı meyveleri hesapsızca döker avuçlarına. İşte onlar, en yakın arkadaşlardır.

“Şans nedir?” diye sorsan, dünyadaki milyarlarca insanın içinden benim arkadaşım olmandır derdim.

Umudumu kaybetmedim, hayatımın anlamı var. Her şeye yeniden başlayabilirim, çünkü ben, senin gibi vefâkâr bir arkadaşa sahibim.

Yakın arkadaşlar, istediklerini elde edene kadar değil, hayatları bitene kadar yanınızda olurlar.

Sağlam bir arkadaşlığa sahipsen, aynalara bakmasan da olur. O zaten seni yansıtır.

Yakın arkadaşım, sığınılacak limandır. Benim o limandan ayrılmaya hiç niyetim yok.

Sen, yarınımda dünümde, her kara günümde benim en yakın arkadaşımsın. Her zaman öyle kalacaksın. Kardeşler, sadece aynı anne babaya sahip olduğun insanlar değildir. Kan bağın olmasa da bazıları kardeşinden bile yakın olabilir. İşte bunun karşılığı, yakın arkadaşlıktır.

 

Arkadaşlık sözleri için : https://www.sozler.org/yakin-arkadasa-sozler.html

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle