Şahane Sözler

 Şahane Sözler
Okunuyor Şahane Sözler

İçerik: Şahane Sözler, Şahane Güzel Sözler, Şahane Sözler Kısa, Şahane Sözler Sevgiliye, Şahane Sözler Anlamlı, Şahane Sözler Ünlü, Şahane Sözler Facebook, Şahane Sözler Yeni, Şahane Güzel Sözler Sevgiliye

Şahane sözler ile bazende sevdiklerinize mutlu olmak için elinizden geldiği kadar şahane sözleri yazmaya başlarsınız. Oysa geride kalan kısa sözleri birleştirip, uzun sözler yazmayı terci edersiniz. Anlamlı ve güzel şahane sözler ile her zaman birbirinden güzel ünlü şahane sözleri de eksik etmezsiniz. Sosyal paylaşım platformlarda ise, facebook, instagram ve benzeri bir çok güzel sözleri yazmaya başlarsınız. Sevgiliye en güzel şahane sözler ile mutlu olmak istersiniz.

En Güzel Şahane Sözler

Her yerde aynı klişe sözleri görmekten sıkıldıysanız, size bir sürprizimiz var! Bu sayfamızda sizin için birbirinden şahane sözler hazırlamış bulunuyoruz. Söz dünyasında yeni bir çığır açacak olan bu şahane sözler, sizin tarafınızdan okunmayı ve paylaşılmayı hak etmektedir. Ancak bu noktada biraz abarttığımızı düşünenler olabilir. Sonuçta bu sözleri neye dayanarak ‘şahane‘ olarak nitelendirdiğimizi merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle şunu söylemek isteriz ki sözler, şiirler, romanlar subjektiftir. Birine güzel gelen şey ötekine güzel gelmeyebilir. Üstelik herkesin bir sözden, romandan veya şiirden aldığı tat ve hissettiği duygular da birbirinin aynısı olmayacaktır. Ancak eğer bazı sözler veya romanlar büyük bir kesim tarafından kabul görmüş ve beğenilmiş ise, onların gerçekten de güzel olduğu yargısına varılabilir. İşte bu noktadan yola çıkarak biz de sayfamızın başlığını ‘şahane sözler‘ olarak koymayı seçtik. Çünkü bu sözler en çok paylaşılan ve beğenilen sözlerden yola çıkılarak oluşturulmuştur.

Şahane Sözler Sevgiliye

Öte yandan söz dediğimiz şeyin duygularımızla uyumlu olması, tarzımızı yansıtabilmesi, bize mânen bir şeyler katabilmesi ve ibret vermesi, hikmetli olması da gerekmektedir. Tüm bu kriterleri karşılayan sözler güzel, şahane gibi vasıflara lâyıktır. Bizler de sizin için seçtiğimiz sözlerin bu ölçülere uymasına dikkat ettik. Çünkü sadece kuru birkaç söz yayınlamakla yetinmeyip, sitemizde çeşitli sözler yayınlarken aynı zamanda hayatınıza küçük de olsa bir şeyler katabilmek istedik. Eğer amacımızda başarılı olabiliyorsak bu zaten bizi mutlu etmeye yetecektir. Çünkü ziyaretçilerimizin mutluluğu bizim de mutluluğumuz demektir. İşte bu zamana kadar yayınladığımız ve bundan sonra yayınlayacağımız tüm sözlerde olduğu gibi şu an okuyacağınız şahane sözlerde de tüm gâyemiz, sizin yüreğinize dokunabilmektir. Ruhunuzu okşayacak, sizi ferahlatacak ve tıpkı bir kas gevşetici gibi etki edecek olan bu şahane sözleri daha fazla bekletmeden hemen sahneye alalım:

Bu Sözler de ilginizi çekebilir (Tıklayın)  Eskişehir sözleri

ŞAHANE SÖZLER

Görmez misin, arının kuyruğunda zehir vardır, karnında bal. Fakat ikisi de birbirine karışmaz. İnsan da öyle yaşamalı, iyiyle kötüyü birbirine karıştırmamalı.

Kitabı kapağına bakarak, ürünü vitrindeki görüntüsüne bakarak, insanları da yüzlerine bakarak değerlendirmeyin.

Kimsenin kirli ayakları ile beyninizde gezmesine izin vermeyin.

Boş çuval hiç dik duramaz, boş insanlar da öyle.

Tartışma uzun sürüyorsa, bilin ki her iki taraf da haksızdır.

Çiçeklerin dikeni var diye üzülmeyin, dikenlerin çiçeği var diye sevinin.

İnsanların yaşama sevincini katletmek, en kötü cinayetlerden biridir.

Bugün kime göz yumuyorsan, yarın onlar sana göz açtırmaz.

Asıl iyimserlik, ayakkabıların çalınsa bile en azından iki ayağı olduğunu hatırlayabilmektir.

İnsanlar tıpkı sayılara benzerler. Beraber oldukları kişilere göre değer kazanırlar. Yaşam, kısa bir battaniyeye benzer. Aşağı çekerseniz omuzlarınız açıkta kalır, yukarı çekerseniz ayaklarınız üşür. Önemli olan o battaniyeyle idare edip rahat bir uyku çekmesini başarabilmektir

Bazıları bir insanı değiştirir, bazıları da bir insan için kendini değiştirir.

Yaşamın merdivenlerini tırmanırken karşılaştıklarına iyi davran. Çünkü inerken yine onlara rastlayacaksın.

Büyük eserler, dev izler bırakmak istiyorsan, karınca misali çalışman gerekir.

Dünyadaki en uzun mesafe, akıl ile kalp arasındaki mesafedir.

Her istediğini söylemeye devam edersen, istemediğin şeyleri duyarsın.

Her insan hata yapabilir, fakat ahmaklar hatalarında ısrar ederler.

Bir insan paranın her şeyi yapabileceğini söylüyorsa, para için her şeyi göze alıyor demektir.

Ecelin sizi nerede beklediğini bilemezsiniz. O yüzden siz onu her yerde bekleyin.

Vakti olanlar için, her taraf yürüyüş mesafesindedir.

Güneşi göremiyorum diye gözyaşı dökme, yıldızları kaçırmamaya bak.

Yaşamak dediğin içinize çektiğiniz nefeslerin sayısı değil, nefesinizi kesen anlardır.

En büyük tutsaklık, bedeni hür olduğu halde, ruhu esir olmaktır.

Bu Sözler de ilginizi çekebilir (Tıklayın)  Güçlü Kadın Sözleri

Sen yükseldikçe, uçmayı bilmeyenler seni hep küçük göreceklerdir.

İyiler mutluluk, kötüler ise ders verirler. Yanlış insanlar ile tecrübe kazanırsınız, doğru kişilerle de zaman.

Bazen birinin mevsimine kapılırsın ve sonra onun bahçesinde açamayacak bir çiçek olduğunu anlarsın.

Attığın tokata karşılıkta bulunmayan kişi aslında iki karşılık birden vermiştir: Seni affetmez ve senin kendini affetmene izin vermez.

Düşünürken dikkatli ol, sözlerin olur. Konuşurken dikkatli ol, hareketlerine yansır. Ne yaptığına dikkat et, alışkanlığın olur. Alışkanlığını iyi seç, çünkü tüm hayatın olur.

Mayınların da sesi çıkmaz, üzerlerine basılıncaya dek.

Mesleklerin en güzeli, iyi biri olmak için çalışmaktır.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle