Gizlilik İlkesi

Bu gizlilik ilkesi, www.sozler.org kullanımına yönelik talimatları bildirmektedir. Buradaki bilgiler, www.sozler.org sitesinin tüm ziyaretçileri için geçerlidir. Daha fazla bilgi için, aşağıda bulunan maddeler, dikkatlice okunmalıdır.

www.sozler.org, ziyaretçilerinin gizliliğini önemsemekte ve bu çerçevede, kullanıcılarının gizliliğini ciddiyetle koruma altında tutarak, gizlilik ve güvenlik ilkelerine muhâlif her türlü yaklaşımdan kaçınmaktadır.

Bu sitede yer alan bütün yazılı ve görsel materyallerin her hakkı www.sozler.org yönetimine aittir. www.sozler.org bünyesindeki materyallerin ticâri amaçla kullanımı, çoğaltımı, herhangi bir yayın vasıtası ile neşredilmesi yasaktır. Bununla beraber, ticâri olmayan kullanımlar için kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayınlanmasına ilişkin herhangi bir hukûki engel söz konusu değildir.

Sitedeki içeriklerin kopyalanması, alıntılanması ve başka bir platformda yayınlanması hâlinde şahıslar, www.sozler.org adresini kaynak göstermekle yükümlüdür.

www.sozler.org sitesinin, başka herhangi bir site, kurum veya kuruluş ile bağlantısı yoktur. Sozler.org sitesinde bulunan yazıları kullanmakta olan üçüncü tarafların yayınlarından bu site mesul değildir. Sozler.org sitesinin logosu, ismi, adresi veya içerikleri kullanılarak yasal olmayan eylemlerde bulunulamaz.

Sozler.org sitesinde yer alan yorumlardan, yazarları sorumlu olup, mezkur yorumlardan bu site sorumlu tutulamaz.

Sozler.org, ziyaretçilerin yorum gönderimi esnasında iletmiş oldukları (ad-soyad, e-posta, website gibi bilgileri) herhangi bir şekilde kullanıma tabi tutmaz, dağıtmaz ve üçüncü şahıslar ile paylaşmaz. Bu doğrultuda Sozler.org, ziyaretçilerinin verilerini işlemez, pazarlamaz ve herhangi bir şekilde kullanımına aracılık etmez. Öte yandan Sozler.org, kullanıcılarının e-posta adres bilgisini reklam, satış ve diğer ticâri faaliyetler için kullanmaz.

Kişisel verilerin kullanımı kanununa mutâbık olarak Sozler.org, ziyaretçilerinin gizlilik ve güvenliğini esas almakta olup, bu hükümlere aykırı bir eylemde bulunmaz. Bu kapsamda Sozler.org, ziyaretçilerinin cookie (çerez) ve İP adresi gibi verilerini de ifşa etmez.

Sozler.org, kâr amacı gütmeden yayın yapmakta olup, ticâri faaliyetler için hiçbir şekilde data saklamaz ve toplamaz. Erişim sağlanan cihazın teknik bilgileri ve tarayıcı kimliği başta olmak üzere hiçbir öğe, Sozler.org tarafından kullanım ve dağıtım için depolanmaz.

Sozler.org, her ziyaretçinin gizliliğini muhafaza etmekte olduğunun garanti ve güvencesini vermektedir. Ancak sitede bildirilen resmi sosyal medya hesapları hâriç, Sozler.org sitesindeki bağlantılar vasıtasıyla ulaşılabilecek diğer dış linklerin, www.sozler.org için bir bağlayıcılığı yoktur. Sozler.org her ne kadar, zararlı bir siteye link vermiyor olsa da, bu noktanın daima göz önünde bulundurulması gerekir. Sozler.org sitesinin link verdiği diğer URL adreslerinin, bu site ile doğrudan ilişiği bulunmamaktadır. Bu site vasıtasıyla erişilen sitelerin içeriklerine ve gizlilik uygulamalarına dair Sozler.org’un bir sorumluluk taşımadığı bilinmelidir. Sozler.org, diğer platformlardaki yayınları takip etmek ve müdahale etmek ile yükümlü değildir.

Sozler.org, gizlilik politikalarına uygun olarak tasarlanmış ve optimize edilmiştir. Sozler.org sitesindeki unsurların hiçbiri, ziyaretçilerin cihazlarına zarar verme veya bilgilerini kayıt altına alma niteliği taşımamaktadır. Sozler.org, ziyaretçilerinin web deneyimini iyileştirmek ve daha iyi hizmet verebilmek için gerekli düzenlemeleri sağlamıştır. Sitemiz, kişilerin gizlililik ve güvenliğini korumayı birinci öncelik olarak belirlemiş ve altyapısını bu yönde şekillendirmiştir. Bu site, gizlilik ve güvenlik prensiplerini ön planda tutmakta olup, buna mukâbil, ziyaretçilerinden herhangi bir hizmet bedeli talep etmemiş ve etmeyecektir.

www.sozler.org sitesinin kullanıcıları, bu beyannamede yer alan tüm koşulları okuduğunu, onayladığını ve burada açıklanmış olan yönergelere uyacağını kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

Bu gizlilik politikası, Sozler.org kullanımının gerektirdiği hususları açıklamaktadır. Sozler.org, gizlilik ilkesi ve kullanım şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Gizlilik ilkesinde yapılan değişiklikler, yayınlandığı tarih itibariyle yürürlük kazanır.

© www.sozler.org 20192022