Evlat İle İlgili Sözler

 Evlat İle İlgili Sözler
Okunuyor Evlat İle İlgili Sözler

Evlat sözleri

Annelik ve babalık, sadece çocuğun dünyaya gelmesine sebep olmaktan, ona yiyecek-içecek ve giysi gibi şeyler almaktan, okula gönderip cebine harçlık koymaktan ibaret değildir. Annelik ve babalık, büyük özveri ve fedâkarlık gerektiren bir görevdir. Her anne ve her baba, evlâdı için nice zorluklara göğüs germektedir. Kendinden çok onu düşünmekte, onun iyi bir geleceği olsun diye dişini tırnağına katarak çalışmakta, gecesini gündüzüne katmaktadır. Tabii bunun aksine, evlat sahibi olmanın şuuruna varamamış olan ve çocuklarına kötü davranan, üzerine düşen vazifeleri yapmayan insanlar da yok değildir. Onlar bizim mevzumuzun dışındadır ancak genel olarak çocuk sahibi olan her birey, evladı için hem maddî hem de manevi varını yoğunu harcamakta, ömrünü evladının mutlu olması için çabalayarak geçirmektedir. Anneleri bir düşünelim… Bebeğini 9 ay karnında taşımak, onu dünyaya getirmek ve doğduğu günden itibaren gece-gündüz demeden onun bakımıyla meşgul olmak… Tüm bunlar basit mi? Tabii ki değil. Peki ya babalar?

evlat i̇le i̇lgili sözler

Güzel Evlat Sözleri

Sabahtan akşama kadar evine ekmek götürebilmek, ailesine iyi yaşam koşulları sunabilmek için çalışan, en ufak isteklerinde hemen yardımlarına koşan, hattâ onlar meslek sahibi olsalar ve evlenip çoluğa-çocuğa karışsalar bile, onlara yardım etmekten bir an olsun geri durmayan babalar, gerçekten övgüyü hak etmektedirler. Ancak ne yazık ki bazen evlatlar bunun kıymetini yeterince bilememektedir. İşte böyle durumlarda, evlat ile ilgili güzel sözler sizin işinize yarayacak ve çocuğunuzla aranızdaki bağın güçlenmesine katkıda bulunacaktır. Dilerseniz bu sözleri başka platformlarda da paylaşabilir, bu güzel sözlerden herkesin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Evlat ile ilgili güzel sözler, çocuğu gurbette olan anne-babalar için de bir teselli niteliğindedir. Uzaktaki oğlunuza ya da kızınıza bu sözlerden birini SMS olarak göndererek, onun için bu zamana kadar yapmış olduğunuz binlerce iyiliğe bir yenisini daha ekleyebilirsiniz.

Bu Sözler de ilginizi çekebilir (Tıklayın)  Gönül Alma Sözleri, Gönül Alma Mesajları, Gönül Alıcı Mesaj

evlat i̇le i̇lgili sözler

En Güzel Evlat Sözleri

Dünyadaki tüm çiçeklerin kokusu bir yana, evlat kokusu bir yana…

Her gün senin gibi bir evladım olduğu için ne kadar şanslı olduğumun tekrar tekrar farkına varıyorum.

Evlat demek, emek demektir. Evlat demek, sizden bir parça demektir. Ve siz, o parçanın yerini hiçbir şeyle dolduramazsınız.

Şu hayatta seni en çok mutlu eden şey nedir diye sorsalar, senin gibi bir evlada sahip olmak derdim.

Evladın her şeyi özeldir; ilk çıkan dişi, ilk konuştuğu kelime, ilk attığı adım… Resimlerini çekmemiş olsanız bile o anlar, ömür boyu hafızanızda dün gibi net, dün gibi canlı kalacaktır.

Evladımın eline diken batsa, ben onu kalbimin derinliklerinde hissederim.

Evlat, candan öte candır, umuttur, geleceğe bıraktığın en güzel armağandır.

Evlat büyütmek çaba ister, sevgi ister, gayret ister. Fakat tüm bunlara rağmen anne ve babaların evlatlarından istediği sadece tek bir şey vardır: Mutlu olmaları.

Her hatasını affettiğin, bir gülüşüyle dünyalar senin olmuşçasına sevindiren, üzeri açık kalmış mı diye uykundan uyanıp kontrol ettiğin, her zaman üzerine titrediğin insana evlat denir.

Bir kadın için en kıymetli hazine, pırlantalar değildir. Altınlar veya gümüşler de değildir. Evladının ona sarılmasıdır, “anneciğim” demesidir, yanağına kondurduğu bir öpücüktür.

Bir laf vardır ya; “önce can, sonra canan” diye… Eğer bir kadın anne ise, onun için can da evladıdır, cânan da.

Bu dünyaya büyük eserler bırakamadım belki, binlerce fidan dikemedim ya da bir okul yaptıramadım evet. Ama senin gibi bir evlat yetiştirdim ya, işte beni gururlandıran tek şey o.

Evladını başkalarının çocuklarıyla kıyaslamaya kalkma. Herkesin çocuğu aynı değildir. Belki senin çocuğun, onların sahip olmadığı nice yeteneklere sahip. Ona ne verirsen, karşılığı da öyle olur.

Bu Sözler de ilginizi çekebilir (Tıklayın)  Yeğen sözleri

Anne-baba koca bir çınar gibidir, evlatlarının arkasında dimdik duran ve onları gölgesinde daima koruyan.

Evlat sahibi olmak, bu dünyada yaşanabilecek en güzel duygulardan biridir. Tabii kıymetini bilene.

Size her uyguladığınızda tüm dertlerinizi unutturacak bir formülün sırrını vereyim mi? Evladınızın gözlerine bakın, yeter.

Evladınızın beyni, içini dolduracağınız bir çanta değildir. Ona sevginizi verin, zaten öğrenmesi gerekenleri zamanla öğrenecektir.

Bir bebek ile anne arasındaki bağ, göbek bağını kesmekle kopmaz. O bağ, hayat boyu kopmayacak kadar sağlamdır.

Evladın ilk öğretmeni anne ve babasıdır. İlk arkadaşı da onlardır, ilk sevdikleri de.

Bir insan kariyerinden vazgeçebilir, eşinden, arkadaşlarından ve tüm servetinden de. Ama evlâdından asla.

Evladının sana nasıl davranmasını istiyorsan sen de ona öyle davran. Çünkü çocuklar, anne ve babalarının aynasıdır.

Evlat olmak, iki kişinin her zaman seni senden daha çok sevmesi demektir. Elbette onlar, anne ve babadır.

Evladına çok miras bırakmak için değil, iyi bir eğitim vermek için çalış.

Asıl mesele ‘evlat’ sahibi olmak değil, ‘iyi’ bir evlat sahibi olabilmektir.

9 ay 10 gün nedir ki? Anneler evlatlarını bir ömür yüreğinde taşır.

Evlatlarınız arasında ayrımcılık yapmayın. Biri daha yetenekli ve daha başarılı olabilir belki, ancak hepsi sizin çocuğunuzdur ve hiçbiri ötekileştirilmeyi hak etmez, bunu sakın unutmayın.

Sevgililerin en değerlisi, en güzel/yakışıklı olan ya da en zengin olan değildir. Bir insan için en özel sevgili, şüphesiz ki evladıdır.

Evlat bir ağaçtır, ona temiz su verilmelidir ki ileride o da size ve topluma güzel meyveler verebilsin.

Evlada verilebilecek en değerli miras, bir villa ya da otomobil değildir. Güzel bir ahlak, iyi bir terbiyedir.

Bir çocuğun gülüşü, hiçbir paranın satın alamayacağı bir hazinedir.

Bu Sözler de ilginizi çekebilir (Tıklayın)  Hayret İle İlgili Sözler
Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Serhat Akın Boybeyi
  Serhat Akın Boybeyi
  ziyaretci
  2 sene önce

  Çok güzel bir içerik oluşturmuşsunuz, çok beğendim.

  Cevapla
  4
Giriş Yap
Yazı Ekle