Ayrılık Sözleri Damar

 Ayrılık Sözleri Damar
Okunuyor Ayrılık Sözleri Damar

 

İçerik: Ayrılık Sözleri Damar, Damar Ayrılık Sözleri, Ayrılık Damar Sözler, Ayrılık Damar Sözler uzun, Kısa Ayrılık Sözleri, Uzun Ayrılık Damar Sözler, Ayrılık Mesajları Damar, Damar Ayrılık Mesajları, Ayrılık Sözleri

Bazen hayattan soğuyup, kadere rest çekebiliyorsunuz. Sevgiliden ayrılıp, isyan etme aşamasına gelip, ne yapacağınızı şaşırıp bunalım bir gün geçirip, hasret ve özlem çekiyorsunuz. Ayrılmak belkide insana bu hayatta en kötü kader olabiliyor. Damar sözler ile kendini teselli etmek insana huzur verebiliyor. Belkide şarkılarda buluyoruz o teselliyi. Kısa ayrılık ve damar sözleri sevgiliye bir mesaj olarak gönderip, kendimizi bir nebze olsada huzurlu hissediyoruz. Ayrılık ile ilgili mesajlar, yada sevdiğin kişiden ayrılmak için bahanelere kendi duygularınızı sığdırabiliyorsunuz..

Hiç bitmeyecek sanırız bazen, bir gün gelir ve bakarız ki yerinde yeller esiyor. Hiç gitmeyecek sanırız bazen, bir bakmışız ki ardına bile bakmadan çekip gitmiş. Ondan hiç kopamayacağız zannederiz çoğu zaman, öyle bir raddeye geliriz ki istesek de istemesek de ondan uzaklaşmak mecburiyetinde kalırız… İşte bu durumlara tek kelimeyle ‘ayrılık’ denir. Ayrılık, yalnızlığın, hüznün, mutsuzluğun sanki annesi gibidir… Ayrılınca doğmuyor mu hep o büyük acılar? Ayrılmakla başlamıyor mu o efkârlı geceler? O ayrılık yok mu o ayrılık…. Adı ayrılıktır onun fakat yüreği dertle birleştirir, gözleri yaşla buluşturur o ayrılık. Tabii bu durum gerçekten yokluğuna üzülmeye değecek, varlığının değeri olan kişiler içindir. Yoksa her ayrılığın böyle neticeleri olduğunu söylemek mümkün değildir. Öyle ayrılıklar da vardır ki insan için âdeta bir kurtuluştur. “İyi ki bitti” der insan, üzerinden dağ gibi bir yük kalktığını hisseder, hayatında yeni bir sayfa açılır. Nitekim bazen ana haberde yayınlanan ‘boşandığı için adliye önünde lokma dağıttı’, ‘boşanıyorum diye göbek attı’ haberleri de bunun somut bir ispatıdır. Nasıl ki doktorlar kangren olmuş parmağı kesiyorlarsa, kangren olmuş bir ilişkiyi de inceldiği yerden koparmak ve fişini çekmek gerekir. Bazen ayrılık tek seçenek ve tek çözüm olmaktadır. Ayrılmadan önce enine boyuna düşünmek, ilişkideki sorunları masaya yatırmak ve gerekirse araya aile büyüklerini ya da yakın arkadaşları da koyarak uzlaşma yoluna gitmek önerilse de tüm bunlara rağmen değişen bir şey olmuyorsa uzatmanın da bir mânâsı kalmamakta ve ayrılığın yolu gözükmektedir. Ayrılık ile yollarını ayıranlar da kendi yollarına bakmalı, oldukları yerde saymamalıdırlar. Sayfamızda yer alan damar ayrılık sözleri bu konuda söylenmesi gereken şeyleri daha net ifade edecektir. Biz şimdi sırayı o sözlere veriyoruz, Ayrılık Sözleri Damar performansını sergilesin bakalım ayrılık neymiş ne değilmiş?…

Bu Sözler de ilginizi çekebilir (Tıklayın)  Kalp Kırıklığı İle İlgili Sözler

AYRILIK SÖZLERİ DAMAR

Can kırıkları dediğin, cam kırıklarına benzemez ki, süpüremezsin. İçinde kalır daima, hatırladıkça batar durur.

Bazı aşklardaki gel-git, kabarık denizlerde bile yok.

Olmuyor derler, yapamıyorum derler. “Hoşçakal, sen daha iyilerine layıksın”, “sorun sende değil bende” derler.. Bir türlü ‘ben alçağın tekiyim’ demeye dilleri varmaz.

Geri dönmek de, severek gitmek de çok zordur. En acısı ise, sevilmediğin halde sevmektir.

Bu limanda batan ilk gemim sen değildin. O yüzden sevinme. Ayrıca fırtınalar rıhtımda kalanları değil, çekip gidenleri yakalar.

Dönerse senindir derler ya hep, giderse zaten senin olmamış demektir, dönmesinin anlamı yok.

Kalabalıklarda yalnız kalmak koyar, gideni beklemek yorar insanı.

Kadınlar, gidenlere ağlamazlar. Terkedenin kopardığı yere ağlarlar, orada kalan yara acıtır onları.

Kapıdan girecekmiş gibi hayal edersin bazen, yüzünde muzip bir gülümsemeyle. Sonra hatırlarsın, en önde giden zaten o değil miydi?

Herkesin, içinde kaybolmayı istediği bir kitap, sıkıca sarılmak istediği bir insan ve deli gibi özlediği bir terkedeni vardır.

Gidenleri hayatınızdan, yolunuzdan, aklınızdan çıkarın. Böylece yenilere her daim yer açın.

Bitti dediğin zaman, daha bir cevap bekleme. Göm aşkının derinliklerine her şeyi, ölülere kefenin kaç metre olacağı sorulmaz.

Kimileri ölerek, kimileri de öldürerek gider.

Sen, içimde çıkan savaşta serseri bir kurşunla kim vurduya giden bir zavallısın benim için.

Günün sonunda sen yaşamayı unutursun, o da seni unutur.

Ben tam vaktinde sevmiştim, halbuki sen ansızın gittin.

Sen koca bir yalancısın, bense yedi bir yabancıyım.

Film bitti cici kız, sevildiğini gördün ya, şimdi de unutuluşunu izle bakalım.

Ben senin için boşvermiştim. Sen bana boş bir kalp verdin. Sevgiyi bırak, saygı zerrecikleri bile yoktu içinde.

Ben her şeyi oluruna bıraktım ve sen olmasan da pekâlâ olur.

Bu Sözler de ilginizi çekebilir (Tıklayın)  Ah Almak İle İlgili Sözler

Unutamazsın onu, sadece bağışıklık kazanırsın, ilaca alışır gibi.

Terketmeleri sana bıraktım ben, nasıl olsa bu işte ustasın.

Çıkmaz sokağın birinde gece vakti tek başıma bıraktın beni, “yolun açık olsun” diyerek.

Ben senin ardından bakmadım ki, alıp götürdüğün anılarımızın arkasından baktım.

Gidenlerin ve ölülerin arkasından konuşmayacaksın bu hayatta.

Kendini fazla yorma, hayatında sana eşlik etmek isteyenler zaten seninle geleceklerdir. Gidenler ise bunu haketmiyor demektir.

Gittim, çünkü varlığım bir şeyi değiştirmeyecekti, seni sevmem sana değmeyecekti.

Gidenler için sakın kendinizi üzmeyin. Bakın gecenin gidişiyle güneş nasıl da doğuyor her gün?

Bir insan nedensiz yere terkediyorsa, ya alacağını aldığı içindir, ya da almak istediğini alamadığı için.

Terkedenin önünde diz çökülmez, ardından gözyaşı dökülmez, yürektir bu kapı değil, zâlim için yerinden sökülmez.

 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle